Čo vedieť pred tetovaním

Čo vedieť skôr, než si vyberiem prvé tetovanie.

Tetovanie v minulosti bolo tradíciou rôznych kultúr, ktoré sa dnes na trend. Súčasné motívy sú poznávacie znamenia, vyjadrenie samého seba. Tetovanie môže skrývať názor na život, spomienku, občas zriedkavo aj neuvážený krok na ceste k dozretiu. Keďže zákrok je to trvalý budete mať po celý zvyšok života.


Čo všetko by ste mali vedieť ešte pred tetovaním.

Prečo sa chcete dať tetovať? Je to prvoradá otázka na ktorú by ste mali mať zodpovedanú. Ak odpoveď hľadáte a nič lepšie, ako, že sa páči - Vás nenapadá, tak by ste sa mali na chvíľu zastaviť. Tetovanie je zákrok, čo budete mať na tele do konca života a spoliehať sa na svoj aktuálny vkus nemusí byť tou pravou cestou. Preferencie sa menia, obľúbené motívy a ľudia takisto, preto skúste vo svojom budúcom tetovaní nájsť niečo viac.

 

Ako vybrať motív?

Nápis, čísla, ornamet, obázok alebo portrét? Možností je veľa a výber je len na vás. Zavážiť by mal význam vášho tetovania.

 

Podľa čoho vyberať štúdio?

Tetovacie štúdiá už nie sú žiadnou zriedkavosťou a takisto bez problému natrafíte na domácich majstrov, ktorí robia u seba doma. Základom pri výbere tetéra by však nemala byť len cena, ktorá sa samozrejme líši, ale najmä jeho profesionalita, schopnosti a hlavne aj hygiena pri práci. Sú aj takí zákazníci, pre ktorých je rozhodujúca cena a skončia u tetovača, kde nie sú vytvorené podmienky na takúto prácu, a to z hľadiska jej čistoty i kvality odvedenia. A nakoniec aj tak skončia v profesionálnom štúdiu a vyjde ich to ešte drahšie. 
Nesmierne dôležitý je kontakt s odborníkom, debata o zamýšľanom tetovaní a jeho umiestnenie. Nezabúdajte, že máte právo sa pýtať, pozerať a informovať na všetko, čo je pre vás dôležité a až potom sa objednávajte na pevný termín. Zrejme najlepšou pomocou pri výbere vhodného štúdia sú pozitívne hodnotenia zákazníkov.

 

Aké sú riziká?

S tetovaním súvisia aj možné zdravotné riziká, preto vyberajte iba profesionálne štúdiá, v ktorých je kladený dôraz na hygienu, dezinfekciu a starostlivosť o nástroje. V takom prípade minimalizujete možnosť akejkoľvek nákazy alebo prenesenia baktérií takmer na nulu.

Základom tetovania je dobrý zdravotný stav a problémy ako akné, ekzémy alebo napríklad aj zlá zrážanlivosť krvi môžu proces skomplikovať. Vtedy je najskôr vhodná konzultácia s lekárom a až potom návšteva tetovacieho salóna. Výnimočnou komplikáciou môže byť alergia na tetovacie farby, no s ňou sa profíci stretávajú len ojedinele.