Odpovede na vaše otázky

Zopár odpovedí na vaše otázky..

Aké sú riziká?

S tetovaním súvisia aj možné zdravotné riziká, preto vyberajte iba profesionálne štúdiá, v ktorých je kladený dôraz na hygienu, dezinfekciu a starostlivosť o nástroje. V takom prípade minimalizujete možnosť akejkoľvek nákazy alebo prenesenia baktérií takmer na nulu.

Základom tetovania je dobrý zdravotný stav a problémy ako akné, ekzémy alebo napríklad aj zlá zrážanlivosť krvi môžu proces skomplikovať. Vtedy je najskôr vhodná konzultácia s lekárom a až potom návšteva tetovacieho salóna. Výnimočnou komplikáciou môže byť alergia na tetovacie farby, no s ňou sa profíci stretávajú len ojedinele.

Ako prebieha tetovanie?

Miesto sa vydezinfikuje a na pokožku sa nanesie náčrt. Ako prvé sa tetujú základné obrysy, potom sa prechádza na tieňovanie alebo vypĺňanie. Samotná farba sa pod kožu aplikuje ihlou, pričom v tetovacom strojčeku nemusí byť len jedna, ale aj viacero.

Bolí to?

Snáď najčastejšia otázka. Každý človek má iný prah bolesti a na inej úrovni. Taktiež svoju úlohu zohráva aj technika tatéra a práve preto niekto hovorí o bolesti, iný len o štípaní alebo škrabkaní. Medzi partie, ktoré sú najcitlivejšie, patria slabiny, rebrová časť či brucho.Samozrejme je možnosť lokálneho umŕtvenia, avšak tento variant sa neosvedčil z toho dôvodu že umŕtvená koža horšie prijíma farbu. Taktiež anestetiká majú vedľajšie účinky s ktorými treba počítať.

Existuje veková hranica?

Ak ešte nie ste za hranicou magickej osemnástky, v štúdiách sa stretnete so žiadosťou o súhlas zákonného zástupcu. Ten musí prísť priamo do tetovacieho štúdia. Pri veku nižšom ako 18 rokov je však dobré myslieť na to, že pokožka sa ešte naťahuje a telo sa vyvíja, čo by mohlo tetovanie poškodiť. Telo na stabilite foremnosti sa zvyčajne ustáli po 20 roku života. Na druhej strane je takisto pravdou, že názor na život a na to, čo je vhodné, sa v nástich-tich rokoch výrazne odlišuje od toho, čo prinesie dospelosť.

A môžem si dať tetovanie aj v lete?

Fakt, že najvhodnejší čas na tetovanie je v zime, je už len prežitok. Tetovanie v lete je plnohodnotné z hľadiska hojenia i starostlivosti. Aj v krajinách s celoročne vysokou vonkajšou teplotou sú tetovacie štúdiá, ktoré sú v prevádzke neustále. Či v lete alebo v zime.
Čo sa týka letnej sezóny je potrebné tetovanie chrániť pred priamym slnkom, nadmerným potením, ktoré môže predĺžiť dobu hojenia a v neposlednom rade vyvarovať sa kúpaniu. Nepitná voda môže vniesť do mikroraniek infekciu