Starostlivosť

Starostlivosť o trvalé tetovanie: Je mnoho spôsobov ako dosiahnuť  zahojenie nového tetovania. Práve starostlivosť je veľmi dôležitým článkom  k peknému a kvalitnému tetovaniu. Ponúknem jednu dlhoročne overenú metódu, ktorá doviedla doposiaľ každého k plnej spokojnosti.

1. Po 2 – 6 hodinách si odstráňte ochrannú bandáž. V prípade ak by nešla odstrániť je nutné ju namočiť. Tetovanie si umyte pitnou tečúcou vodou a mydlom (doporučujem jemné detské mydlo), osušte čistým uterákom alebo obrúskom (nešúchať, len odsať vodu Pozor: jemne, aby sa chrastičky neodlúpili!). Vo výnimočných prípadoch môžete bandáž ponechať aj dlhšie, no nikdy viac ako 12 hodín. Dbajte na čistotu, aby ste zabránili infekcii.

2. Tetovanie po umytí doporučujem na niekoľko hodín v kľude, najlepšie cez noc. Vytvorí si ochrannú vrstvu a nebude tak citlivé. Ráno si tetovanie znovu umyte vodou a mydlom. Po osušení naň aplikujte slabú vrstvu hojivého krému Tattoo-Ointment Pegasus Pro, Bepanthen Plus, Skincare Ointment, Vaselinum Album, Calcium Panthotenikum. Aplikačné masti opakujte v 2x až 4x denne.

3. Tetovanie udržujte stále vláčne, no nesmiete ho natierať často a nahrubo, aby to nespôsobilo mokvanie (čo je trošku problém pri hojení). Aj tu platí, že  menej je viac. Ide vlastne o to aby sa do pokožky dostali hojivé látky. Nenatrieť je tiež problém. Ak zabudnete tetovanie natrieť počas celého dňa, dôjde k vysušeniu chrastičiek, čo tetovaniu neprospieva. Krém užívajte 7-8 dní.

4. Na tetovaní sa vytvoria chrasty, tie nestrhávať! Tetované miesto neškrabať! V druhom a treťom týždni natierajte tetovanie už len ráno a večer výživným pleťovým mliekom (odporúčam krém s obsahom vitamínu E), pokiaľ nedôjde k úplnej regenerácii pokožky.

5. V období hojivého procesu neodporúčam dlhšie kúpanie, návštevu sauny a taktiež náročné športové aktivity. Po dobu 24 hodín po dokončení tetovania nepožívajte alkoholické nápoje. Hygienu dodržujte len krátkym osprchovaním tetovanie namáčajte čo najmenej.  Vyvarujte sa opaľovaniu (aj solárneho) aspoň na dobu jedného mesiaca prípadne aj viac. Vnútorné hojenie narušenej pokožky môže trvať aj niekoľko mesiacov.

6. Majte prosím na vedomí, že pôsobením času, UV žiarením a starnutím pokožky môže dôjsť na tetovaní k určitým zmenám. Hlavne pri opaľovaní používajte opaľovací krém s vysokým UV filtrom. Nezanedbávajte starostlivosť o tetovanie. Odporúča sa používať pleťové krémy obsahujúce vitamín E.

Počas priebehu hojenia neužívať antibiotiká. Nikdy neaplikovať na tetované miesto Framikoin!


Potrebnú kozmetiku pre starostlivosť o vaše tetovanie si môžete zakúpiť na našej prevádzke, alebo objednať cez náš E-SHOP